מערכת החינוך – ערכת הצלחה

הערכה שלפניך כוללת מספר הדרכות: סרטוני פרומו או סיכום מפגשי וידאו שערכנו וכן מאמרים מתורגמים במלואם. תהנו.

גשר מעל הקשיים במערכת החינוך

ליאור דגן, מומחה ללקויות למידה בעל תואר שני וניסיון עתיר בהדרכת צוותי חינוך, מטפלים והורים ועבודה פרטנית עם ילדים. משתף כאן מה מתוכנן במפגש הוידאו הקבוצתי. ליאור מדגיש שכל השותפים: מורים, הורים, מטפלים והילד רואים את המציאות כל אחד מנקודת מבטו, מה שיוצר פעמים רבות מגדל בבל המוביל לעימותים על גבו של הילד. המטרה שכולנו גם אם לא נסכים, לפחות נקשיב ונבין את נקודות המבט השונות ונמצא את הגשר מעל הקשיים, הגשר שיוביל לפיתוח ולחיזוק ילדינו. גם אנו המבוגרים נצא נישכרים משיח מבין.
המפגש המלא ארך כשעה וחצי ומונגש לחברי מועדון חוכמת האימוץ והאומנה.
עבדנו כדי שתהנו – הפעילו כתוביות בעברית

המורה אינו הורה

למה דוקא עם ילדים שחוו מצבי קיצון והגיעו למשפחת אומנה ואימוץ חשוב שהצוות החינוכי לא יטול על עצמו את תפקיד ‘הורה’ הילד? כי יגיע היום והמורה ימשיך הלאה והילד יחווה פרידה-נטישה נוספת בחייו. לכן חשוב שהצוות החינוכי ידע את מקומו. קריטי שהצוות החינוכי ילמד היטב מהי התקשרות, מהי פגיעה בהתקשרות וכיצד ניתן לסייע בתוך בית הספר לילדים שחוו טראומה התפתחותית. גם אם הילדים מאתגרים המציאות מוכיחה שניתן לעקוף או אף לצלוח את הקושי. רמז: הבליטו והתמקדו בחוזקות. סרטון פרומו עם אסנת חזן, עוסית קלינית מטפלת בילדים שחוו מצבי קיצון. השיחה המלאה למצטרפים למועדון חוכמת האימוץ.
עבדנו כדי שתהנו – הפעילו כתוביות בעברית

מאמר חובה מתורגם הקליקו: מעבר ליצירת שייכות והיקשרות בטוחה בבית נדרשת המשפחה המאמצת (ההורה והילד) להתמודד עם חוסר מודעות של הצוות החינוכי בגני הילדים ובבתי הספר לנושא האימוץ בכלל ולטראומת ההתקשרות בפרט. באמצעות המאמר שלפניך אנו שואפים להנגיש נושא חשוב במיוחד למורים, יועצים בבית הספר, מנהלים ופסיכולוגים במערכת החינוך. הבנת טראומת ההיקשרות – קשיים והפרעות בהתקשרות RAD יאפשרו לאנשי החינוך לגבש התנהלות מייטיבה שתעניק לילד מקום קבוע ובטוח להיות מי שהוא – על כשרונותיו וחלומותיו. מניסיוננו, גננות ומחנכות שנכונות להשקיע בלימוד הנושא ובתשומת לב, תוך ‘ראיית’ הילד על צרכיו הייחודיים תאפשרנה לו להשקיע באופן חיובי במישור החברתי והלימודי ולחסוך התמודדויות מתישות ומאבקים מיותרים סביב בעיות התנהגות. הפנמת ידע זה ויישומו יאפשרו גם להורה המאמץ הפניית המשאבים שברשותו (זמן ופניות רגשית) לעצמו ולמשפחתו.

בקרוב נפרסם כאן מאמרים וסרטוני וידאו נוספים, כדאי לעקוב

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

*